Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Program obchodów 200-lecia I LO im. Króla KAzimierza Wielkiego

 

Program obchodów Jubileuszu 200 – lecia

I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego

w Bochni  9-10 czerwca 2017r.

Piątek 9 czerwca

11:00 – 12:00 – rejestracja gości

12:00 – 13:30 – uroczysta sesja poświęcona historii Szkoły – sala gimnastyczna I LO

15:00 – 16:00 koncert Jakuba Kuszlika –  Bazylika Mniejsza pw. Św.Mikołaja w  Bochni. Jakub Kuszlik to niezwykle utalentowany bochnianin, laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów  pianistycznych.

Sobota 10 czerwca

10:00 – 15:00 – zapraszamy Absolwentów w szkolne mury – możliwość odwiedzenia szkoły po latach,

15:00 – uroczyste otwarcie Zjazdu Absolwentów na bocheńskim Rynku

16:00 – Msza Święta w Bazylice Mniejszej pw. Św. Mikołaja w Bochni

Absolwentów serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych uroczystościach.

Wszystkie wymienione powyżej punkty programu  mają charakter otwarty – udział w nich jest wolny od jakichkolwiek opłat.

18:00 – Bal Absolwentów – Hala Widowiskowo – Sportowa w Bochni. Bal otworzy przygotowany przez p. Andrzeja Pacułę koncert w wykonaniu związanych ze szkołą artystów.

Udział w Balu Absolwentów wiąże się z zakupem biletu w cenie 200 zł od osoby. Wpłaty należy dokonać do końca marca  2017r. na konto Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół I Liceum im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni pl. Czaplińskiego 1, 32-700 Bochnia.

Konto nr 55 2030 0045 1110 0000 0393 9740.

Centralnym obchodom towarzyszyć będą zaplanowane na 2017 rok wydarzenia,  upamiętniające historię szkoły i prezentujące jej aktualne funkcjonowanie.

Grudzień 2016 – Odsłonięcie tablicy poświęconej gen. L. Okulickiemu oraz Profesorom i Wychowankom walczącym o wolność w czasie II wojny światowej, poddanym represjom w czasach komunizmu

Styczeń 2017 – sesja podróżnicza – opowieści absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Bochni  – spotkanie adresowane do gimnazjalistów, uczniów I LO oraz wszystkich zainteresowanych.

Luty 2017 – Festiwal Języków Obcych –  impreza dedykowana uczniom klas językowych liceum oraz gimnazjalistom Festiwal wpisuje się w wieloletnią tradycję naszej szkoły promowania nauki języków obcych. I Liceum jest jedyną placówką w powiecie bocheńskim, w której naucza się aż pięć języków obcych, w tym, jak przystało na sędziwą Jubilatkę, języka łacińskiego.

Marzec 2017 – Dzień Naukowców – Dzień Liczby  π – spotkanie adresowane do uczniów gimnazjów.

Kwiecień 2017 – Sesja naukowa poświęcona reformatorskiej działalności króla Kazimierza Wielkiego – patrona naszej szkoły. W programie przewidziano wykład akademicki, debatę oksfordzką, a na zakończenie konkurs z nagrodami. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych dziełem wielkiego monarchy.

Czerwiec 2017 –Piknik sportowo – rekreacyjny dla uczniów liceum.

Wrzesień 2017 – Dzień Naukowców – ciekawe doświadczenia z biologii i chemii – zaproszenie skierowane do  absolwentów szkoły i ich małych  dzieci.

Październik 2017 – Duchowe życie szkoły – wspomnienie prefektów i katechetów Gimnazjum i Liceum z uwzględnieniem roli kościółka szkolnego w życiu szkoły i miasta. 

Listopad 2017 – szkolne obchody Święta Niepodległości – wspomnienie Profesorów i Uczniów Gimnazjum, walczących o niepodległość Ojczyzny w latach I wojny światowej i wojny polsko – bolszewickiej. Uroczystość o charakterze otwartym.

Grudzień 2017 – spektakl w wykonaniu uczniów I LO –  oparty na motywach Betlejem polskiego Lucjana Rydla.


Szczegółowe i aktualne informacje o programie obchodów 200-lecia znajdziecie TUTAJ

Spotkanie ku pamięci o. Władysława Całki

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz PTTK oddział w Bochni zapraszają na spotkanie poświęcone pamięci o. Władysława Całki. Władysław Całka urodził się w wówczas podbocheńskim Kolanowie. Ukończył bocheńską szkołę i wstąpił do zgromadzenia redemptorystów. Posługiwał na wileńszczyźnie,

Czytaj więcej »