Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Piękno ukryte w mroku – wernisaż wystawy fotograficznej

Kopalnia Soli Bochnia Sp. z o.o. oraz Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zapraszają na wernisaż wystawy fotograficznej pt. „Piękno ukryte w mroku”.

Wystawa składa się ze zdjęć profesjonalnych fotografików jak i osób zawodowo związanych z kopalnią prezentujących ukryty w mrokach podziemi bajkowy świat komór i korytarzy wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO

W trakcie otwarcia wystawy będzie możliwość zakupu publikacji dotyczących bocheńskiej kopalni:

· „Kopalnia Soli Bochnia. Historia wykuta w soli” (J.Flasza, M.Flasza, T.Migdas, S.Mróz, A.Puławska, K.Zięba)

· „W głąb soli i czasu w Kopalni Soli Bochnia” (M.Flasza, K.Poborska-Młynarska, J.Wiewiórka, K.Zięba)

· „Kopalnia Soli w Bochni” (T.Wojciechowski)

Wystawa gości w Domu Bochniaków od 19.01.2017 do końca lutego 2017 r.

Zwiedzanie wystawy odbywać się będzie w poniedziałki i piątki, w godz. 10.00-14.00

W innych terminach możliwe będzie zwiedzanie po uzgodnieniu telefonicznym nr 722 00 80 80.  

Spotkanie z ukraińską delegacją z Czortkowa

Już w najbliższą środę (3 sierpnia) o 18:00 w siedzibie naszego Stowarzyszenia zostanie otwarta wystawa, przygotowana z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Bocheńska. Wystawa „Podaj rękę Ukrainie”, przedstawia skalę zniszczeń i tragedii ludzkich, które za sprawą Rosjan od pół roku na co dzień

Czytaj więcej »

Rozpoczęcie renowacji nagrobka Nikodema Goyskiego

Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, rozpoczął realizację prac konserwatorskich przy kolejnym zabytkowym nagrobku. Tym razem został wytypowany nagrobekNikodema Goyskiego, komisarza starostwa

Czytaj więcej »

Spotkanie z Bartoszem Konopnickim – relacja

15 lipca gościliśmy w murach naszego Stowarzyszenia wyjątkowe wydarzenie – spotkanie autorskie z Bartoszem Konopnickim, autorem tomiku „Jak te manekiny…”. Wiele osób pisze wiersze, jednak niewiele z nich je wydaje. Jeszcze mniej natomiast ma odwagę sięgać po niełatwą

Czytaj więcej »