Rodzinna Niedziela z NGO 2019


Notice: Funkcja WP_Scripts::localize została wywołana nieprawidłowo. Parametr $l10n musi być tablicą. Aby przekazać dane do skryptów, proszę użyć funkcji wp_add_inline_script(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 5.7.0.) in /wp-includes/functions.php on line 5313

Notice: Funkcja WP_Scripts::localize została wywołana nieprawidłowo. Parametr $l10n musi być tablicą. Aby przekazać dane do skryptów, proszę użyć funkcji wp_add_inline_script(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 5.7.0.) in /wp-includes/functions.php on line 5313

Notice: Funkcja WP_Scripts::localize została wywołana nieprawidłowo. Parametr $l10n musi być tablicą. Aby przekazać dane do skryptów, proszę użyć funkcji wp_add_inline_script(). Dowiedz się więcej: Debugowanie w WordPressie. (Ten komunikat został dodany w wersji 5.7.0.) in /wp-includes/functions.php on line 5313

14 lipca 2019 r. przedstawiciele naszego Stowarzyszenia wzięli udział w organizowanej co roku Rodzinnej Niedzieli z NGO. Jest to okazja do zaprezentowania swojej działalności i wymiany doświadczeń z innymi organizacjami pozarządowymi (NGO – non-government organization) oraz przyjemnie, w piknikowej atmosferze, spędzić czas.

W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała. Piknik rozpoczął się ulewą, ale z godziny na godzinę pogoda poprawiała się a uczestników przybywało coraz więcej.

W programie pikniku znalazło się wiele atrakcji tak dla dzieci jak również dla dorosłych.

Nasze Stowarzyszenie, jak co roku, prezentowało swoje wydawnictwa książkowe oraz kwartalnik społeczno-kulturalny „Wiadomości Bocheńskie”. Była dobra okazja uzupełnić swoje kolekcje o brakujące numery kwartalnika, ale również poznać najświeższe wydawnictwa np. katalog wystawy „Olga Leopoldyna Stawecka – siostra Maria Eligia (1896-1933). Legionistka i zakonnica” – wydany przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Dodać należy, że wystawa będzie jeszcze prezentowana w Muzeum Więzienia Pawiak do 15 września 2019 r.

Quiz historyczny o historii Bochni i ziemi bocheńskiej poprowadzili: Zofia Sitko – prezes naszego Stowarzyszenia oraz Maksymilian Truś.

Na zakończenie pikniku wystąpiła Klaudia Rojek, reprezentując Teatr Artystokracki Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.