Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Piękne Madonny i Śliczne Anioły – Eugeniusza Molskiego

7 grudnia 2017 - 20 stycznia 2018

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zaprasza do Domu Bochniaków, Rynek 2, na wernisaż wystawy prac artystycznych Eugeniusza Molskiego pt. „Piękne Madonny, Śliczne Anioły” w czwartek 7 grudnia 2017 r., na godz. 17.00.

Eugeniusz Molski

Eugeniusz Molski – artysta plastyk i ceramik. Urodził się w 1942 r. w Bagienicach (Mazowsze). Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Nałęczowie, a w 1969 r. Państwową Wyższą Szkołę Sztuk Plastycznych we Wrocławiu (obecnie Akademię Sztuk Pięknych), uzyskując dyplom z dwóch specjalizacji: malarstwo architektoniczne i ceramika. Artysta-pedagog, od 1969 r. do 2006 r. pracował w Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. Od 2008 r. Honorowy Ambasador Ziemi Wiśnickiej.

Uprawia malarstwo ścienne, sztalugowe, ceramikę i rzeźbę ceramiczną. Swój bardzo bogaty dorobek twórczy prezentował na ponad 195 wystawach indywidualnych i ponad 230 zbiorowych, w Polsce (m.in.Wrocław, Bochnia, Tarnów, Kraków, Słupsk, Dębica, Mielec, Toruń, Biała Podlaska, Miechów, Zakopane, Myślenice, Koszyce, Brzesko) i za granicą (m.in. Niemcy, Węgry, Włochy, Czechy, Słowacja, Finlandia, Ukraina, Chorwacja). Jest laureatem licznych prestiżowych nagród i wyróżnień. Jego prace znajdują się w zbiorach wielu kolekcjonerów prywatnych i muzealnych w kraju i za granicą. Artysta od lat realizuje swoją życiową pasję – podróże artystyczne, podczas których poszukuje nowych natchnień i inspiracji na Dalekim i Bliskim Wschodzie, Afryce, Europie czy wnieodkrytych jeszcze zakątkach Polski.

„Piękne Madonny, Śliczne anioły” to tytuł wystawy jubileuszowej (50 lat pracy twórczej 1967-2017).

O swojej wystawie mówi: „Przygotowałem zestaw prac zrealizowanych w tworzywie ceramicznym i malarskim, prezentując wizerunki Madonn, naśladownictwa bądź pastisze dawnego malarstwa religijnego poznanego w czasie wędrówek po sanktuariach Europy, pobycie w Ziemi Świętej. Część prac powstała na plenerach „Sacrum” w Tuchowie, są to duże formaty (malarstwo), inne prace prezentowane były na wystawach: Triennale Rzeźby Sakralnej w Krakowie, Biennale Sztuki Sakralnej w Gorzowie Wielkopolskim. Do szczególnieważnych wystaw o tematyce sakralnej należała wystawa prezentowana w Galerii Krużganek „Dobre Miejsce” (Katolickie Centrum Kultury w Warszawie), w Galerii „Stara Dzwonnica” w Nowym Wisniczu, Civitas Christiana w Krakowie, Bochni i Nowym Sączu, w Klubie Integracji Katolickiej w Tarnowie, Muzeum w Koszycach im. S. Boducha oraz w Centrum Wiara i Kultura w Hebdowie. W 2015 r. z powodzeniem prezentowałem swoje anioły w Norwegii w Stavanger w Muzeum Reidara Berga. Wystawę uzupełniają najnowsze prace powstałe na Sympozjum Artystyczno-Literackim „Ora et Ars” w Trenczynie – Słowacja. Międzynarodowe Warsztaty Pisania Ikon, Zamłynie – Ukraina, Międzynarodowe Warsztaty Artystyczne, Myłenice – Miedzynarodowy Plener Malarski „Sacrum” Tuchów k. Tarnowa”.

Wystawę będzie można oglądać we wtorki i czwartki w godz. 10.00-14.00, a w innych terminach po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. 722008080,  do 20 stycznia 2018 r. Wstęp wolny. W czasie prezentacji prac w Domu Bochniaków, istnieje możliwość ich zakupu.

Szczegóły

Początek:
7 grudnia 2017
Koniec:
20 stycznia 2018
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej; Muzeum Niepodległości, Muzeum Więzienia Pawiak
Phone
722008080
Email
bochniacy.pl@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator