Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Zmarł Robert Dzieża – społecznik, przewodniczący zarządu os. Jana w Bochni

fot. Facebook

20 września 2020 r., w niedzielę, w wieku 42 lat, zmarł Robert Dzieża. Przegrał walkę z chorobą, która ujawniła się zaledwie kilka tygodni wcześniej.

Robert Dzieża od półtora roku był przewodniczącym zarządu os. Jana w Bochni. Mocno angażował się w różne społeczne projekty – to on był jedną z sił napędowych realizowanego w te wakacje projektu „Jedziemy nad Rabę”.

Odszedł wspaniały człowiek, jedna z głównych nadziei na odnowę naszego miasta. Społecznik, który w pełni poświęcał się swojej misji, nie bał się mówić tego co myśli, zawsze bazował na konstruktywnym dialogu z szacunkiem dla każdego. A to wszystko z miłości do naszej wspólnej małej ojczyzny – Bochni. Takiego go zapamiętałem i takiego z pewnością zapamiętają go wszyscy Ci, którzy spotkali go na swojej drodze.

-napisał na Facebooku Maksymilian Truś z zarządu os. Niepodległości i członek naszego stowarzyszenia.

Rozsiewał wokół siebie dużo pozytywnej energii. Stowarzyszenie Bochniaków dostrzegało w Nim partnera do realizacji wspólnych przedsięwzięć i projektów.

Niestety, życie pisze scenariusze, jakże odmienne od naszych oczekiwań. Musimy je przyjąć z pokorą.

Rodzinie Zmarłego, Jego Przyjaciołom i Współpracownikom, Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej składa szczere wyrazy współczucia.

161. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Bochnia, wówczas miasto obwodowe leżące poza terenem objętym działaniami powstańczymi, odegrała ważną rolę zaplecza dla Powstania Styczniowego. Stąd przemycano za Wisłę do oddziałów powstańczych broń i amunicję, leki i środki opatrunkowe, żywność, a przede wszystkim

Czytaj więcej »

Nowy numer Wiadomości Bocheńskich już dostępny!

Wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi przekazujemy Państwu ostatni w tym roku numer Wiadomości Bocheńskich nr 4(138). Numer ten otwiera artykuł dr Kazimierza Przybyłki z Lublina, który wspomina dzieciństwo w Lipnicy, opisuje obyczaje Bożonarodzeniowych oraz przedstawia swoje refleksje świąteczne. Co w numerze?

Czytaj więcej »