Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Zmarł Robert Dzieża – społecznik, przewodniczący zarządu os. Jana w Bochni

fot. Facebook

20 września 2020 r., w niedzielę, w wieku 42 lat, zmarł Robert Dzieża. Przegrał walkę z chorobą, która ujawniła się zaledwie kilka tygodni wcześniej.

Robert Dzieża od półtora roku był przewodniczącym zarządu os. Jana w Bochni. Mocno angażował się w różne społeczne projekty – to on był jedną z sił napędowych realizowanego w te wakacje projektu „Jedziemy nad Rabę”.

Odszedł wspaniały człowiek, jedna z głównych nadziei na odnowę naszego miasta. Społecznik, który w pełni poświęcał się swojej misji, nie bał się mówić tego co myśli, zawsze bazował na konstruktywnym dialogu z szacunkiem dla każdego. A to wszystko z miłości do naszej wspólnej małej ojczyzny – Bochni. Takiego go zapamiętałem i takiego z pewnością zapamiętają go wszyscy Ci, którzy spotkali go na swojej drodze.

-napisał na Facebooku Maksymilian Truś z zarządu os. Niepodległości i członek naszego stowarzyszenia.

Rozsiewał wokół siebie dużo pozytywnej energii. Stowarzyszenie Bochniaków dostrzegało w Nim partnera do realizacji wspólnych przedsięwzięć i projektów.

Niestety, życie pisze scenariusze, jakże odmienne od naszych oczekiwań. Musimy je przyjąć z pokorą.

Rodzinie Zmarłego, Jego Przyjaciołom i Współpracownikom, Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej składa szczere wyrazy współczucia.

Spotkanie ku pamięci o. Władysława Całki

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz PTTK oddział w Bochni zapraszają na spotkanie poświęcone pamięci o. Władysława Całki. Władysław Całka urodził się w wówczas podbocheńskim Kolanowie. Ukończył bocheńską szkołę i wstąpił do zgromadzenia redemptorystów. Posługiwał na wileńszczyźnie,

Czytaj więcej »