Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Zmarł Robert Dzieża – społecznik, przewodniczący zarządu os. Jana w Bochni

fot. Facebook

20 września 2020 r., w niedzielę, w wieku 42 lat, zmarł Robert Dzieża. Przegrał walkę z chorobą, która ujawniła się zaledwie kilka tygodni wcześniej.

Robert Dzieża od półtora roku był przewodniczącym zarządu os. Jana w Bochni. Mocno angażował się w różne społeczne projekty – to on był jedną z sił napędowych realizowanego w te wakacje projektu „Jedziemy nad Rabę”.

Odszedł wspaniały człowiek, jedna z głównych nadziei na odnowę naszego miasta. Społecznik, który w pełni poświęcał się swojej misji, nie bał się mówić tego co myśli, zawsze bazował na konstruktywnym dialogu z szacunkiem dla każdego. A to wszystko z miłości do naszej wspólnej małej ojczyzny – Bochni. Takiego go zapamiętałem i takiego z pewnością zapamiętają go wszyscy Ci, którzy spotkali go na swojej drodze.

-napisał na Facebooku Maksymilian Truś z zarządu os. Niepodległości i członek naszego stowarzyszenia.

Rozsiewał wokół siebie dużo pozytywnej energii. Stowarzyszenie Bochniaków dostrzegało w Nim partnera do realizacji wspólnych przedsięwzięć i projektów.

Niestety, życie pisze scenariusze, jakże odmienne od naszych oczekiwań. Musimy je przyjąć z pokorą.

Rodzinie Zmarłego, Jego Przyjaciołom i Współpracownikom, Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej składa szczere wyrazy współczucia.

Pierwsze obchody bocheńskiej wolności

31 października, w godzinach wieczornych, zgromadziliśmy się pod pomnikiem „Poległym za wolność 1914-1920”, by wspólnie świętować 104. rocznicę uwolnienia się spod jarzma austriackiego zaborcy. To pierwsze takie obchody, zorganizowane społecznie przez kilka

Czytaj więcej »

Podsumowanie XXIX Kwesty

Szanowni Państwo! Zakończyliśmy XXIX Kwestę na ratowanie zabytkowych nagrobków i pomników cmentarza komunalnego przy ul. Orackiej w Bochni. W minioną niedzielę i wtorek, przy wszystkich bramach prowadzących na najstarszy bocheński cmentarz, kwestowało

Czytaj więcej »

XXIX Kwesta – zaproszenie

Szanowni Państwo! Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej zaprasza do wsparcia XXIX Kwesty na ratowanie zabytkowych nagrobków i pomników cmentarza komunalnego przy ul. Orackiej w Bochni. Od prawie trzydziestu lat, w okresie Uroczystości

Czytaj więcej »