Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Rodzinna Niedziela z NGO 2019

14 lipca 2019 r. przedstawiciele naszego Stowarzyszenia wzięli udział w organizowanej co roku Rodzinnej Niedzieli z NGO. Jest to okazja do zaprezentowania swojej działalności i wymiany doświadczeń z innymi organizacjami pozarządowymi (NGO – non-government organization) oraz przyjemnie, w piknikowej atmosferze, spędzić czas.

W tym roku pogoda nas nie rozpieszczała. Piknik rozpoczął się ulewą, ale z godziny na godzinę pogoda poprawiała się a uczestników przybywało coraz więcej.

W programie pikniku znalazło się wiele atrakcji tak dla dzieci jak również dla dorosłych.

Nasze Stowarzyszenie, jak co roku, prezentowało swoje wydawnictwa książkowe oraz kwartalnik społeczno-kulturalny „Wiadomości Bocheńskie”. Była dobra okazja uzupełnić swoje kolekcje o brakujące numery kwartalnika, ale również poznać najświeższe wydawnictwa np. katalog wystawy „Olga Leopoldyna Stawecka – siostra Maria Eligia (1896-1933). Legionistka i zakonnica” – wydany przez Muzeum Niepodległości w Warszawie. Dodać należy, że wystawa będzie jeszcze prezentowana w Muzeum Więzienia Pawiak do 15 września 2019 r.

Quiz historyczny o historii Bochni i ziemi bocheńskiej poprowadzili: Zofia Sitko – prezes naszego Stowarzyszenia oraz Maksymilian Truś.

Na zakończenie pikniku wystąpiła Klaudia Rojek, reprezentując Teatr Artystokracki Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Spotkanie ku pamięci o. Władysława Całki

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz PTTK oddział w Bochni zapraszają na spotkanie poświęcone pamięci o. Władysława Całki. Władysław Całka urodził się w wówczas podbocheńskim Kolanowie. Ukończył bocheńską szkołę i wstąpił do zgromadzenia redemptorystów. Posługiwał na wileńszczyźnie,

Czytaj więcej »