Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Stanisław Kobiela – pożegnanie

W środę 13 czerwca 2018 r. pożegnaliśmy Stanisława Kobielę – Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, Przyjaciela, Kolegę, Mentora, pasjonata i znawcę oraz miłośnika historii i tradycji naszego miasta – Wielkiego Człowieka – Naszej Małej Ojczyzny.

Pragniemy wyrazić gorące podziękowanie wszystkim, którzy w tych trudnych dniach byli z Rodziną Stanisława i z nami – jego współpracownikami. 

Pragniemy również podzielić się refleksjami i wspomnieniami o Stanisławie na łamach kolejnego numeru „Wiadomości Bocheńskich” – bo przecież jego dzieło będziemy kontynuować nadal – i dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy zapamiętali Go w różnych okresach Jego życia, aby tymi wspomnieniami i refleksjami podzielili się z czytelnikami  „Wiadomości Bocheńskich”.

„Nie powinniśmy odejść z tej ziemi

nie zostawiając śladów,

które polecać będą naszą pamięć potomności.” 

                                      Napoleon Bonaparte


Prosimy o przesyłanie swoich wspomnień i refleksji na adres:


Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rynek 2

32-700 Bochnia


lub w wersji elektronicznej na adres:       

bochniacy.pl@gmail.com  lub  w.bochenskie@wp.pl


Zarząd Główny

Stowarzyszenia Bochniaków

i Miłośników Ziemi Bocheńskiej


Redakcja „Wiadomości Bocheńskich”


 

Cmentarz Komunalny w Bochni przy ul. Orackiej. Stanisław Kobiela – kwatera IV, rząd II, grób 13.

Spotkanie z ukraińską delegacją z Czortkowa

Już w najbliższą środę (3 sierpnia) o 18:00 w siedzibie naszego Stowarzyszenia zostanie otwarta wystawa, przygotowana z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Bocheńska. Wystawa „Podaj rękę Ukrainie”, przedstawia skalę zniszczeń i tragedii ludzkich, które za sprawą Rosjan od pół roku na co dzień

Czytaj więcej »

Rozpoczęcie renowacji nagrobka Nikodema Goyskiego

Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, rozpoczął realizację prac konserwatorskich przy kolejnym zabytkowym nagrobku. Tym razem został wytypowany nagrobekNikodema Goyskiego, komisarza starostwa

Czytaj więcej »

Spotkanie z Bartoszem Konopnickim – relacja

15 lipca gościliśmy w murach naszego Stowarzyszenia wyjątkowe wydarzenie – spotkanie autorskie z Bartoszem Konopnickim, autorem tomiku „Jak te manekiny…”. Wiele osób pisze wiersze, jednak niewiele z nich je wydaje. Jeszcze mniej natomiast ma odwagę sięgać po niełatwą

Czytaj więcej »