Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Stanisław Kobiela – pożegnanie

W środę 13 czerwca 2018 r. pożegnaliśmy Stanisława Kobielę – Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, Przyjaciela, Kolegę, Mentora, pasjonata i znawcę oraz miłośnika historii i tradycji naszego miasta – Wielkiego Człowieka – Naszej Małej Ojczyzny.

Pragniemy wyrazić gorące podziękowanie wszystkim, którzy w tych trudnych dniach byli z Rodziną Stanisława i z nami – jego współpracownikami. 

Pragniemy również podzielić się refleksjami i wspomnieniami o Stanisławie na łamach kolejnego numeru „Wiadomości Bocheńskich” – bo przecież jego dzieło będziemy kontynuować nadal – i dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy zapamiętali Go w różnych okresach Jego życia, aby tymi wspomnieniami i refleksjami podzielili się z czytelnikami  „Wiadomości Bocheńskich”.

„Nie powinniśmy odejść z tej ziemi

nie zostawiając śladów,

które polecać będą naszą pamięć potomności.” 

                                      Napoleon Bonaparte


Prosimy o przesyłanie swoich wspomnień i refleksji na adres:


Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rynek 2

32-700 Bochnia


lub w wersji elektronicznej na adres:       

bochniacy.pl@gmail.com  lub  w.bochenskie@wp.pl


Zarząd Główny

Stowarzyszenia Bochniaków

i Miłośników Ziemi Bocheńskiej


Redakcja „Wiadomości Bocheńskich”


 

Cmentarz Komunalny w Bochni przy ul. Orackiej. Stanisław Kobiela – kwatera IV, rząd II, grób 13.

75. rocznica śmierci rtm. Pileckiego

Jak co roku, w godzinę śmierci rtm. Witolda Pileckiego (21:30), Justyna Tarczydło, członek Zarządu Głównego naszego Stowarzyszenia, zapaliła znicz pamięci ku czci zamordowanego przez komunistyczny reżim, jednego z najodważniejszych Polaków

Czytaj więcej »

Wspólne, majowe śpiewanie – zdjęcia

W środę 10. maja w „Domu Bochniaków” odbyło się wspólne śpiewanie pieśni majowych, w którym udział wzięły chóru „Lutnia” (działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej) oraz chór Klubu Seniora

Czytaj więcej »