Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Spotkanie opłatkowe w Domu Bochniaków

Spotkanie opłatkowe w Domu Bochniaków

21 stycznia 2017 r. odbyło się spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

W spotkaniu uczestniczyli:  proboszcz i dziekan bocheński ks. dr Wojciech Gałda, pani Edyta Groblicka-Kuc – sekretarz UM.Bochnia w imieniu burmistrza St

efana Kolawińskiego, przedstawiciele Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego z p. wiceprezes Barbarą Nikorowicz, panią Aleksandrą Paja i p. Jackiem Nikorowiczem, przedstawiciele Klubu Przyjaciół Wieliczki z p. prezes Jadwigą Duda, p. Roman Kucharski prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Radłowa, dr hab. Teofil Wojciechowski przedstawiciel Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Oddział w Bochni i czł. honorowy Stowarzyszenia Bochniaków, p. Marek Kubicki sztygar Kopali Miedzi „Rudna-Polkowice” wraz z małżonką, p. Zofia Sitko z Archiwum Narodowego w Krakowie Oddział w Bochni, delegacja Rodziny Kolpinga w Bochni,  pani Maria Stachura prezes Stowarzyszenia Związku Niewidomych i Niedowidzących, p. Halina Mucha i Jan Rataj z Katolickiego Stowarzyszenia „Civitas Christiana” Oddział w Bochni,    przedstawiciele Oddziałów Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej:  p. Maria Kiełbińska prezes Oddziału Katowickiego, państwo Irena Bieniek, Justyna Kozicka i Tadeusz Jodłowski i Kazimierz Barnaś z Oddziału Krakowskiego, Stanisław Domański z liczną grupą Towarzystwa Miłośników Wiśnicza, przedstawiciele sekcji Bursaków p. prof. dr hab. Jan Styczeń i p. Kazimierz Kozak, liczni członkowie i sympatycy naszego Stowarzyszenia w tym chór „Lutna” z p. kier. Sylwią Klejdysz. 

Po powitaniu gości odbył się koncert (wspólne śpiewanie kolęd), następnie odczytanie Ewangelii Świętej poświęcenie opłatków przez ks. dr Wojciecha Gałdę i składanie życzeń. Po życzeniach kontynuowano śpiewanie kolęd. Przy herbacie i poczęstunku miło płynął czas na rozmowach aż do późnych godzin wieczornych. 

Wcześniej, bo 14 stycznia br.  gościliśmy na spotkaniu opłatkowym organizowanym przez Stowarzyszenie

Absolwentów UJ, które już od kilku lat odbywa się w Collegium Novum. Galerię zdjęć można zobaczyć poniżej a relację ze spotkania TUTAJ


Spotkanie opłatkowe w Domu Bochniaków

 

Spotkanie opłatkowe organizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów UJ

Spotkanie z ukraińską delegacją z Czortkowa

Już w najbliższą środę (3 sierpnia) o 18:00 w siedzibie naszego Stowarzyszenia zostanie otwarta wystawa, przygotowana z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Bocheńska. Wystawa „Podaj rękę Ukrainie”, przedstawia skalę zniszczeń i tragedii ludzkich, które za sprawą Rosjan od pół roku na co dzień

Czytaj więcej »

Rozpoczęcie renowacji nagrobka Nikodema Goyskiego

Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, rozpoczął realizację prac konserwatorskich przy kolejnym zabytkowym nagrobku. Tym razem został wytypowany nagrobekNikodema Goyskiego, komisarza starostwa

Czytaj więcej »

Spotkanie z Bartoszem Konopnickim – relacja

15 lipca gościliśmy w murach naszego Stowarzyszenia wyjątkowe wydarzenie – spotkanie autorskie z Bartoszem Konopnickim, autorem tomiku „Jak te manekiny…”. Wiele osób pisze wiersze, jednak niewiele z nich je wydaje. Jeszcze mniej natomiast ma odwagę sięgać po niełatwą

Czytaj więcej »