Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

„Bochniae Bene Meritus”.

Burmistrz Bogdan Kosturkiewicz uhonorował tytułem „Bochniae Bene Meritus” nasze stowarzyszenie. Podczas poniedziałkowego Spotkania Noworocznego w Komorze Ważyn bocheńskiej kopalni soli nagrodę odebrał prezes Zarządu Główniego – Stanisław Kobiela. A oto, co między innymi napisano w dyplomie:

„Stowarzyszenie to jest jedną z najstarszych organizacji działających w mieście. Zostało założone 28 lutego 1935 roku w Warszawie. Od ponad 70 lat w znaczący sposób wpływa na rozwój i promocję Bochni i Ziemi Bocheńskiej, kształtując jej kulturę i pielęgnując tradycję.”


 

90-lecie Bochniaków – zaproszenie

Zarząd Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej ma ogromny zaszczyt zaprosić wszystkich członków, sympatyków oraz mieszkańców na uroczyste obchody 90-lecia naszej działalności. To wyjątkowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do wspólnego świętowania, historycznych wspomnień oraz podsumowania niemal wieku

Czytaj więcej »

Zaproszenie na LICENTIA POETICA BOCHNIANA – spotkanie poetów

Zapraszamy serdecznie 19 czerwca o godz. 17:00 do Domu Bochniaków na kameralnespotkanie poświęcone tomowi poetyckiemu „LICENTIA POETICA”. „LICENTIA POETICA” to projekt skupiający poetów i autorów związanych z Bochniąoraz ziemią bocheńską – zarówno twórców od lat obecnych w przestrzeni literackiej, jaki osoby,

Czytaj więcej »