Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Zbigniew Herbert „Moje miasto”

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej oraz Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego zapraszają na program poetycko-muzyczny
               „MOJE MIASTO”.

 

W programie spotkania piosenki lwowskie i wiersze Zbigniewa Herberta o Lwowie.

Przygotowanie muzyczne: Stanisław Domański

Wprowadzenie: Maciej Tabor

Występują: uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni

ZAPRASZAMY DO DOMU BOCHNIAKÓW (Rynek 2, pierwsze piętro)

ŚRODA, 10 GRUDNIA 2008, GODZINA 17.00.

Wstęp wolny. 


 

Spotkanie z ukraińską delegacją z Czortkowa

Już w najbliższą środę (3 sierpnia) o 18:00 w siedzibie naszego Stowarzyszenia zostanie otwarta wystawa, przygotowana z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Bocheńska. Wystawa „Podaj rękę Ukrainie”, przedstawia skalę zniszczeń i tragedii ludzkich, które za sprawą Rosjan od pół roku na co dzień

Czytaj więcej »

Rozpoczęcie renowacji nagrobka Nikodema Goyskiego

Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, rozpoczął realizację prac konserwatorskich przy kolejnym zabytkowym nagrobku. Tym razem został wytypowany nagrobekNikodema Goyskiego, komisarza starostwa

Czytaj więcej »

Spotkanie z Bartoszem Konopnickim – relacja

15 lipca gościliśmy w murach naszego Stowarzyszenia wyjątkowe wydarzenie – spotkanie autorskie z Bartoszem Konopnickim, autorem tomiku „Jak te manekiny…”. Wiele osób pisze wiersze, jednak niewiele z nich je wydaje. Jeszcze mniej natomiast ma odwagę sięgać po niełatwą

Czytaj więcej »