Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XXVI Kwesta na ratowanie zabytkowych nagrobków i pomników cmentarza komunalnego przy ul. Orackiej i św. Rozalii w Bochni

1 listopada 2019 - 2 listopada 2019

W dniach  1 i 2 listopada 2019 r. Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej przeprowadzi kwestę na ratowanie zabytkowych grobowców o wartości historycznej bądź artystycznej. Obok działaczy naszego Stowarzyszenia udział w kweście zapowiedzieli nauczyciele i młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego, przedstawiciele Stowarzyszenia „Rodzina Kolpinga” w Bochni, Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Chrystiana w Bochni, a także niektórzy radni.
Wszyscy kwestujący z naszego Komitetu posiadać będą identyfikatory z numerem zbiórki oraz puszki. Nasza zbiórka jest zarejestrowana pod numerem 2016/3741/OR jako zbiórka permanentna. Oznacza to, że prowadzona jest przez cały rok w sposób ciągły. Nasza kwesta na cmentarzu jest niejako finałem całorocznej zbiórki.  Kwestować będziemy przy bramie głównej, koło kaplicy przedpogrzebowej, przy bramie od strony ul. Karosek i od strony ul. Polnej.

Wielu ludzi wyraża chęć wspomagania działalności Komitetu nie tylko w okresie kwesty, kiedy w większości odwiedzamy mogiły swoich bliskich. Wspierać nas można również, wrzucając datki do puszek wystawionych w Domu Bochniaków podczas wydarzeń kulturalnych tam organizowanych, można również składać darowizny na nasze konto bankowe z przeznaczeniem na ratowanie zabytków cmentarza.

Wpłat należy dokonywać na konto: 95 8591 0007 0080 0211 1054 0002 w Krakowskim Banku Spółdzielczym w Krakowie Oddział Bochnia z dopiskiem: Zbiórka na ratowanie zabytkowych pomników na Cmentarzu Komunalnym w Bochni ul. Oracka i na Cmentarzu św. Rozalii ul. Windakiewicza w Bochni

Zwracamy się do wszystkich donatorów o przychylność dla kwestujących i hojność

Szczegóły

Początek:
1 listopada 2019
Koniec:
2 listopada 2019
Witryna internetowa:
www.bochniacy.pl

Organizator

Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej
Phone
722008080
Email
bochniacy.pl@gmail.com
Zobacz witrynę: Organizator