Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Jan Kubas z kolejnymi międzynarodowymi sukcesami!

Fot.: Archiwum prywatne

Jan Kubas, członek naszego Stowarzyszenia, pod koniec listopada otrzymał Grand Prix w VII Danubia International Vocal Competition w Budapeszcie, uzyskując najwyższą punktację spośród wszystkich śpiewaków.

Nie jest to pierwszy międzynarodowy sukces młodego śpiewaka. We wrześniu bieżącego roku otrzymał I miejsce w II Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Nehamy Lifshitz w Wilnie, a w kwietniu 2021 roku zdobył Grand Prix w IV Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Daina miestui” w Kownie.

Jan Kubas jest studentem III roku w Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu w klasie śpiewu prof. dra hab. Bogdana Makala oraz jest uczestnikiem programu kształcenia młodych talentów Akademia Operowa Teatru Wielkiego-Opery Narodowej.

Spośród licznych jego koncertów wymienić można:„Arie i Ansamble Operowe” w Sali Młynarskiego w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, „Akademia Operowa Zaprasza” w Salach Redutowych w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej.

We wrześniu 2022 roku w ramach 57. Międzynarodowego Festiwalu Wratislavia Cantans Jan Kubas wykonał partię Sterope w Apollo in Cielo Antonio Caldary w Sali Czerwonej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu oraz w Teatrze Zdrojowym w Szczawnie Zdroju.

Młodemu Bochniakowi serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

V rocznica śmierci Stanisława Kobieli

5 lat temu odszedł do wieczności śp. Stanisław Kobiela. Był absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, prawnikiem, pracował jako radca prawny.Od lat działał społecznie na rzecz miasta, był działaczem „Solidarności”, radnym miejskim,

Czytaj więcej »

75. rocznica śmierci rtm. Pileckiego

Jak co roku, w godzinę śmierci rtm. Witolda Pileckiego (21:30), Justyna Tarczydło, członek Zarządu Głównego naszego Stowarzyszenia, zapaliła znicz pamięci ku czci zamordowanego przez komunistyczny reżim, jednego z najodważniejszych Polaków

Czytaj więcej »