Bochniacy

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Szlak ucieczki Rotmistrza Witolda Pileckiego z Auschwitz

Inauguracyjne spotkanie w Alwerni

 

Więcej…
 

Anioły u Bochniaków


 ANIELSKIE SZLAKI

Od 16.01.2016 r., w Domu Bochniaków gości wystawa autorstwa Zofii Zofii Gołębiowskiej-Tabaszewskiej pt. „Anielskie szlaki”.

Więcej…
 

W opłatkowym nastroju

W opłatkowym nastroju

  Spotkania opłatkowe są okazją do wspólnego przeżywania wyjątkowego nastroju Świąt Bożego Narodzenia oraz obchodów Nowego Roku. Radosna, życzliwa i rodzinna atmosfera towarzyszy takim spotkaniom. Są również okazją do odnowienia starych znajomości i nawiązania nowych.

Również w tym roku przedstawiciele naszego Stowarzyszenia gościli na spotkaniach u zaprzyjaźnionych stowarzyszeń i organizacji społecznych. Sami również byliśmy gospodarzami takiego spotkania.

Więcej…
 

153 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego


„Naród, który traci pamięć przestaje być Narodem – staje się
jedynie zbiorem ludzi, czasowo zajmujących dane terytorium.”                    
                                                                  (Józef Piłsudski)

        153 rocznica wybuchu Powstania Styczniowego

Więcej…
 

Aleksander Urban


 

Rewitalizacja plant salinarnych w Bochni - uwagi do projektu

KONSULTACJA SPOŁECZNA

Uwagi do projektu rewitalizacji
  plant salinarnych w Bochni

     Po zapoznaniu się z projektem programu rewitalizacji plant salinarnych i  po dyskusji w tej sprawie Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej:
I.  wnosi o:

Więcej…
 

Świąteczne życzenia od Bochniaków


 

Nowy numer 4(107) Wiadomości Bocheńskich

Nowy, zimowy numer „Wiadomości Bocheńskich”

Więcej…
 

Finał IV Edycji Konkursu Historycznego

  12 listopada 2015 r. w Oratorium św. Kingi w Bochni, które udekorowali uczniowie bocheńskiego Gimnazjum nr 1, odbył się finał IV edycji konkursu historycznego pt. „Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości. Udział Bochniaków w walkach o niepodległość Polski w latach 1919-1920”, zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” Oddział w Bochni i Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, pod patronatem ks. Leszka Leszkiewicza proboszcza parafii św. Mikołaja w Bochni, Ludwika Węgrzyna - starosty Bocheńskiego i Krzysztof Zięby - prezesa Zarządu Kopalni Soli w Bochni.
  W tym roku kontynuowany był temat walk o niepodległość Polski i obronę granic Polski w 1918 r. i udziale mieszkańców Bochni i Ziemi Bocheńskiej, w tych walkach: w Legionach Polskich, w Polskim Korpusie Posiłkowym, w II Korpusie Polskim gen. Józefa Hallera, w obronie Lwowa w 1918 r., w wojnie polsko-ukraińskiej i w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r. Konkurs objął również problematykę działalności Polskiej Organizacji Wojskowej w Bochni w latach 1917-1918, jej struktur w 11 placówkach działających na terenie Bochni i kilku działających na terenie Ziemi Bocheńskiej, głównie w rejonie Łapanowa.

Więcej…
 

Stanisław DYGA nie żyje

 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL