Bochniacy

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Spotkanie autorskie z prof. kpt. ż. w. DANIELEM DUDĄ 

Bochniacy w "Rodzinnej Niedzieli z NGO" w Parku Rodzinnym Uzborni


 

   W niedzielę, 3 lipca br., w Parku Rodzinnym Uzbornia, odbyło się z inicjatywy Stowarzyszenia „Rodzina Kolpinga w Bochni”, spotkanie integracyjne bocheńskich stowarzyszeń kulturalnych pn. „Rodzinna Niedziela z NGO 2016”, w którym także uczestniczyło Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Już po raz trzeci bocheńskie organizacje pozarządowe zorganizowały piknik rodzinny, w ramach którego, jak zwykle przygotowano wiele wyjątkowych atrakcji tak dla dzieci, jak również dla dorosłych. Nie przeszkodziła nawet kapryśna pogoda, bowiem po deszczowym poranku, piękne, popołudniowe słońce towarzyszyło konkursom, zawodom, pokazom i warsztatom oraz występom artystycznym.

Więcej…
 

Pierwszy dzień lata - wycieczka i piknik

     Pierwszy dzień lata spędziliśmy wraz z przyjaciółmi ze Stowarzyszenia  Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego  na "Szlaku architektury drewnianej".  Wycieczka została zorganizowana  przez bocheński Oddział Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej (wielkie  dzięki dla prezes Doroty Korty !).

Więcej…
 

Nowy numer 2(109) Wiadomości Bocheńskich


Nowy numer  (2/2016) „Wiadomości Bocheńskich”

 


Więcej…
 

XXV Walny Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej


    2 kwietnia 2016 r. odbył się w Domu Bochniaków XXV Walny Zjazd Delegatów Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. Na Zjazd przybyli delegaci i prezesi z oddziałów Stowarzyszenia: w Gdyni, Warszawy, Wrocławia, Katowic, Krakowa, Nowego Wiśnicza i Bochni. Obecny był członek honorowy Stowarzyszenia dr hab. Teofil Wojciechowski. Przybyli także zaproszeni na Zjazd goście: ks. dr Wojciech Gałda,  proboszcz parafii św. Mikołaja i dziekan bocheński, Stefan Kolawiński, burmistrz Bochni, prof. dr hab. kapitan żeglugi wielkiej Daniel Duda, wiceprezes Związku Piłsudczyków, delegacje Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, Klubu Przyjaciół Wieliczki, Civitas Christiana Oddział w Bochni.
Więcej…
 

Wielkanoc 2016


Wielkanocne życzenia od Bochniaków 

Kartki z dziejów Nowego Wiśnicza - Marii Serafińskiej Domańskiej


  Z końcem lutego br. ukazała się drukiem - z okazji przypadającego w tym roku jubileuszu 400 lat Nowego Wiśnicza – piękna opowieść o Wiśniczu w opracowaniu Marii Serafińskiej Domańskiej pt. ”Kartki z dziejów Nowego Wiśnicza”. Wydana została staraniem Fundacji im. Rodziny Mieszkowskich, Dyrektora Zakładu Karnego w Nowym Wiśniczu i Przedsiębiorstwa Państwowego „Robut” w Nowym Wiśniczu. Pani Małgorzata Więckowska Burmistrz Nowego Wiśnicza pisze w przedmowie, że książka pozwala na poznanie miejsc i ludzi z przeszłości Miasta i Okolicy, którzy przeszli przez tę ziemię i pozostawili świadectwo przeżytych zdarzeń, a lektura książki dostarcza wielu wzruszeń i okazji do zadumy Autorka zadała sobie trud zebrania rozproszonych i niejednokrotnie trudno dostępnych informacji z przeszłości Wiśnicza, obrazujących zachwyt tym miejscem albo gorzką refleksję. Dzięki starannemu doborowi tekstów powstał bogaty materiał źródłowy.

Więcej…
 

Nowy numer 1(108) Wiadomości Bocheńskich


Nowy, wiosenny numer „Wiadomości Bocheńskich”

Więcej…

 

Program Rewitalizacji Plant Salinarnych w Bochni


Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Krakowie Delegatura w Tarnowie

- stanowisko w sprawie programu rewitalizacji Plant Salinarnych w Bochni.

Więcej…
 

"Pan Tadeusz" w Domu Bochniaków


"Pan Tadeusz" w Domu Bochniaków

Jubileusz 200-lecia istnienia 1 Liceum Ogólnokształcącego w Bochni sprzyja podejmowaniu różnych działań na rzecz szkoły lub dla jej promocji. Mobilizuje też lokalne instytucje, zwłaszcza kulturalne i oświatowe, do włączenia się w szkolne obchody. W te działania wpisało się także spotkanie, które odbyło się 24 lutego 2016 roku w siedzibie Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.
Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL