Bochniacy

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Piękno ukryte w mroku - wernisaż wystawy fotograficznej w Domu Bochniaków

Piękno ukryte w mroku

 

19 stycznia 2017 r., w Domu Bochniaków, odbył się wernisaż wystawy fotograficznej pod tytułem „Piękno ukryte w mroku”. Organizatorem wystawy jest Kopalnia Soli Bochnia Ska z o.o. wraz ze Stowarzyszeniem Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Więcej…
 

Nowy numer 4/111 "Wiadomości Bocheńskich"

Zimowy numer „Wiadomości Bocheńskich”

 

Więcej…
 

Podsumowanie rozgrywek XI Turnieju Brydża Sportowego

W dniu 16 stycznia 2017 r. dokonano podsumowania Rozgrywek XI Turnieju Brydża Sportowego „O puchar Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej” Turniej „na zapis maksymalny” rozgrywano w pomieszczeniach Domu Bochniaków w każdy poniedziałek, poczynając od 1 stycznia 2016 r. Łącznie rozegrano 39 spotkań turniejowych.W całym cyklu rozgrywek uczestniczyło 26 zawodników z Bochni i powiatu bocheńskiego. Sędzią głównym turnieju był Wacław Wyżga, uprawniony sędzia O.Z.B.S. w Tarnowie.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

1.  Jerzy Bursztyn – 264 pkt Bochnia

2.  Leszek Matusik – 257 pkt Drwinia

3.  Tadeusz Brzeski – 236 pkt Bochnia

 

Więcej…
 

Piękno ukryte w mroku - wernisaż wystawy fotograficznej

 


Więcej…
 

Program obchodów 200-lecia I LO im. Króla KAzimierza Wielkiego


Program obchodów Jubileuszu 200 – lecia

I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Kazimierza Wielkiego

w Bochni  9-10 czerwca 2017r.

 

Więcej…
 

Pozwolenie konserwatorskie na wycięcie buka, na Plantach Salinarnych.

 

Więcej…
 

Życzenia od Bochniaków

 

 

Dzisiaj zamordowano pomnik przyrody w Bochni

Dzisiaj zamordowano pomnik przyrody w Bochni

Dzisiaj 8 grudnia 2016 r. ścięty został  ok. 150-letni buk (Atropunicea), jedno z najpiękniejszych drzew, rosnących na bocheńskich plantach salinarnych, o wysokości 20 metrów, oryginalnych, ciemnoczerwonych, skórzastych, lśniących liściach i intensywnie czerwonych corocznych młodych przyrostach, które każdej jesieni przebarwiały się na pomarańczowożółty kolor. Był jednym z dwóch pomników przyrody na bocheńskich plantach. Korona drzewa była zaokrąglona, pień pokryty szarosrebrzystą korą.

Więcej…
 

Rtm. Witold Pilecki i jego ucieczka z KL Auschwitz do Bochni i Wiśnicza


Finał V edycji konkursu historycznego

pt. „Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości.

Rotmistrz Witold Pilecki i jego ucieczka z KL Auschwitz do Bochni i Wiśnicza”.

15 listopada 2016 r. w Oratorium św. Kingi w Bochni, odbył się finał V edycji konkursu historycznego pt. „Ziemia Bocheńska od przeszłości do teraźniejszości. Rotmistrz Witold Pilecki i jego ucieczka z KL Auschwitz do Bochni i Wiśnicza”.

Organizatorem konkursu było Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” - Oddział w Bochni i Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, a patronat objął starosta Bocheński - Ludwik Węgrzyn, proboszcz parafii św. Mikołaja w Bochni -Wojciech Gałda i prezes Zarządu Kopalni Soli w Bochni – Zbigniew Rojek.

Więcej…
 

Bocheńskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

 


Bocheńskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęła msza św. Koncelebrowana w Bazylice św. Mikołaja, sprawowana w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu odbył się tradycyjny przemarsz pod pomnik „Poległym za Wolność 1914-1920” z orkiestrą górniczą, pocztami sztandarowymi oraz wszystkimi uczestnikami uroczystości.

Więcej…
 


JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL