Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Dotacja od Starostwa

Na początku kwietnia w ramach konkursu ofert otrzymaliśmy od Starostwa Powiatowego w Bochni dotację w wysokości 8 tysięcy zł na działalność Teatru Artystokrackiego w 2022 r.

W piątek w gmachu Starostwa odbyło się uroczyste wręczenie promes finansowych przez członków Zarządu Powiatu Bocheńskiego: Starostę Adama Kortę, Wicestarostę Ryszarda Drożdżaka oraz Rafała Rudka i Marka Rudnika. W imieniu Bochniaków symboliczny czek trafił na ręce Prezes Zofii Sitko i Wiceprezesa Bogdana Dźwigaja.

Te środki pozwoliły nam zrealizować koncert „Jeżeli kochać, to nie idywidualnie…” oraz premierę autorskiej sztuki „Koloryzacja”. Zakupione na ich potrzeby elementy dekoracji i wyposażenia będą służyć Teatrowi Artystokrackiemu i naszemu Stowarzyszeniu przy kolejnych inicjatywach.

Powiatowi Bocheńskiemu, na czele ze Starostą Adamem Kortą, składamy serdeczne podziękowanie za to wsparcie, ale także wszelką pomoc, którą od kilku lat regularnie otrzymujemy – wsparcie finansowe, jak i logistyczne, organizacyjne, czy też liczne zaproszenia do wspólnych inicjatyw.

To już kolejny, skutecznie napisany wniosek. Udaje nam się skutecznie pozyskiwać dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego, Starostwa Powiatowego oraz Urzędu Miasta. W ten sposób możemy poszerzać działalność Stowarzyszenia i realizować nasze cele statutowe.

Spotkanie z ukraińską delegacją z Czortkowa

Już w najbliższą środę (3 sierpnia) o 18:00 w siedzibie naszego Stowarzyszenia zostanie otwarta wystawa, przygotowana z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Bocheńska. Wystawa „Podaj rękę Ukrainie”, przedstawia skalę zniszczeń i tragedii ludzkich, które za sprawą Rosjan od pół roku na co dzień

Czytaj więcej »

Rozpoczęcie renowacji nagrobka Nikodema Goyskiego

Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, rozpoczął realizację prac konserwatorskich przy kolejnym zabytkowym nagrobku. Tym razem został wytypowany nagrobekNikodema Goyskiego, komisarza starostwa

Czytaj więcej »

Spotkanie z Bartoszem Konopnickim – relacja

15 lipca gościliśmy w murach naszego Stowarzyszenia wyjątkowe wydarzenie – spotkanie autorskie z Bartoszem Konopnickim, autorem tomiku „Jak te manekiny…”. Wiele osób pisze wiersze, jednak niewiele z nich je wydaje. Jeszcze mniej natomiast ma odwagę sięgać po niełatwą

Czytaj więcej »