Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Zmarł Robert Dzieża – społecznik, przewodniczący zarządu os. Jana w Bochni

fot. Facebook

20 września 2020 r., w niedzielę, w wieku 42 lat, zmarł Robert Dzieża. Przegrał walkę z chorobą, która ujawniła się zaledwie kilka tygodni wcześniej.

Robert Dzieża od półtora roku był przewodniczącym zarządu os. Jana w Bochni. Mocno angażował się w różne społeczne projekty – to on był jedną z sił napędowych realizowanego w te wakacje projektu „Jedziemy nad Rabę”.

Odszedł wspaniały człowiek, jedna z głównych nadziei na odnowę naszego miasta. Społecznik, który w pełni poświęcał się swojej misji, nie bał się mówić tego co myśli, zawsze bazował na konstruktywnym dialogu z szacunkiem dla każdego. A to wszystko z miłości do naszej wspólnej małej ojczyzny – Bochni. Takiego go zapamiętałem i takiego z pewnością zapamiętają go wszyscy Ci, którzy spotkali go na swojej drodze.

-napisał na Facebooku Maksymilian Truś z zarządu os. Niepodległości i członek naszego stowarzyszenia.

Rozsiewał wokół siebie dużo pozytywnej energii. Stowarzyszenie Bochniaków dostrzegało w Nim partnera do realizacji wspólnych przedsięwzięć i projektów.

Niestety, życie pisze scenariusze, jakże odmienne od naszych oczekiwań. Musimy je przyjąć z pokorą.

Rodzinie Zmarłego, Jego Przyjaciołom i Współpracownikom, Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej składa szczere wyrazy współczucia.

83. rocznica sowieckiej napaści na Polskę

17 września 1939 r., na walczącą od 17 dni z nazistowskimi Niemcami Polskę, zdradziecko napadł ze wschodu kolejny sąsiad, sowiecka Rosja. 83. rocznicę tego wydarzenia uczciliśmy podczas bocheńskich obchodów na cmentarzu św. Rozalii. Obchodom towarzyszyła wspólna modlitwa ku czci ofiar

Czytaj więcej »

Nowy numer Wiadomości Bocheńskich – wiosna 2022 (132)

W sprzedaży dostępny jest nowy numer kwartalnika Wiadomości Bocheńskie, od trzydziestu lat wydawanego przez Stowarzyszenie Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej. W 132 numerze Wiadomości Bocheńskich znajdą Państwo wiele ciekawych pozycji, m.in.: Reportaż Eweliny Mroczek o likwidacji bocheńskiego

Czytaj więcej »

Udział w uroczystościach w Dęblinie

4 września, na zaproszenie ppłk. mgr. inż. Jacka Zaniewskiego oraz Dyrektora Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie, delegacja naszego Stowarzyszenia uczestniczyła w świętowaniu 101. rocznicy przybycia do Dęblina 15. Pułku Piechoty „Wilków”. 15 PP „Wilków” sformowany został 1 stycznia 1919 r.

Czytaj więcej »