Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Podsumowanie rozgrywek XI Turnieju Brydża Sportowego

W dniu 16 stycznia 2017 r. dokonano podsumowania Rozgrywek XI Turnieju Brydża Sportowego „O puchar Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej” Turniej „na zapis maksymalny” rozgrywano w pomieszczeniach Domu Bochniaków w każdy poniedziałek, poczynając od 1 stycznia 2016 r. Łącznie rozegrano 39 spotkań turniejowych.W całym cyklu rozgrywek uczestniczyło 26 zawodników z Bochni i powiatu bocheńskiego. Sędzią głównym turnieju był Wacław Wyżga, uprawniony sędzia O.Z.B.S. w Tarnowie.

Najlepsze wyniki osiągnęli:

1.  Jerzy Bursztyn – 264 pkt Bochnia

2.  Leszek Matusik – 257 pkt Drwinia

3.  Tadeusz Brzeski – 236 pkt Bochnia

 

W dalszej kolejności miejsca zajęli:

4.  Andrzej Liwach – 234 pkt

5.  Andrzej Ołdakowski -195,5 pkt

6.  Bronisław Mucha -195 pkt

Wacław Wyżga -195 pkt

7.  Andrzej Sadowisk -191 pkt

8.  Wioletta Matusik -186 pkt

9.  Krzysztof Bielczyk -181,5 pkt

10.Honoriusz Piech -177,5 pkt

Jacek Piech -177,5 pkt

11.Jan Paluch -169 pkt

Andrzej Zawada -169 pkt

12.Andrzej Rybak -156 pkt

13.Bogusław Adamie -141 pkt

14.Waldemar Krakowski -131 pkt

15.Eugeniusz Cieśla -104 pkt

16.Henryk Kowalczyk -72 pkt

17.Józef Kokoszka -62 pkt

18.Piotr Jurczynowicz -34 pkt

19.Aleksandra Krakowska -29 pkt

20.Józef Korta -19 pkt

21.Tadeusz Goslar -7 pkt

Zwycięzcy trzech pierwszych miejsc zostali uhonorowani okazałymi pucharami,  które wręczył Jan Paluch – wiceprezes Stowarzyszenia Bochniaków a jednocześnie kierownik sekcji brydżowej w obecności Stanisława Mroza – dyrektora biura stowarzyszenia.

Wręczający podziękował uczestnikom turnieju za uczestnictwo w rozgrywkach, sportową rywalizację i życzył powodzenia w następnej edycji turnieju, w 2017 r. Złożył również wszystkim obecnym życzenia noworoczne.


Spotkanie z ukraińską delegacją z Czortkowa

Już w najbliższą środę (3 sierpnia) o 18:00 w siedzibie naszego Stowarzyszenia zostanie otwarta wystawa, przygotowana z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Bocheńska. Wystawa „Podaj rękę Ukrainie”, przedstawia skalę zniszczeń i tragedii ludzkich, które za sprawą Rosjan od pół roku na co dzień

Czytaj więcej »

Rozpoczęcie renowacji nagrobka Nikodema Goyskiego

Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, rozpoczął realizację prac konserwatorskich przy kolejnym zabytkowym nagrobku. Tym razem został wytypowany nagrobekNikodema Goyskiego, komisarza starostwa

Czytaj więcej »

Spotkanie z Bartoszem Konopnickim – relacja

15 lipca gościliśmy w murach naszego Stowarzyszenia wyjątkowe wydarzenie – spotkanie autorskie z Bartoszem Konopnickim, autorem tomiku „Jak te manekiny…”. Wiele osób pisze wiersze, jednak niewiele z nich je wydaje. Jeszcze mniej natomiast ma odwagę sięgać po niełatwą

Czytaj więcej »