Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Pierścień św. Kingi powrócił do Bochniaków

  W ramach corocznych obchodów Dnia Św. Kingi, rozegrano w Wieliczce w dniu 23 lipca 2016 r. kolejny XIV Mecz Szachowo-Brydżowy Wieliczka-Bochnia o puchar przechodni i „Pierścień Św. Kingi”.

 Na szachownicach uzyskano wynik remisowy w stosunku 6:6 pkt.

Sędziowali: J. Cholewik i B. Ślęczka.

Drużyna Bochni wystąpiła w następującym składzie:

Kosturkiewicz Bogdan – kpt.

Tyrka Jacek, Tyrka Marcin, Sowiński Krzysztof, Caba Tomasz, Caba Aleksandra i Dorociński Edward.

Punkty zdobyli:

Kosturkiewicz Bogdan – 1,5 pkt,

Tyrka Jacek – 2 pkt,

Dorociński Edward – 1pkt,

Caba Aleksandra – 1 pkt,

Caba Tomasz – 0,5 pkt.


W meczu brydża sportowego, w rozegranych 24 rozdaniach wygrała drużyna z Bochni, uzyskując wynik 19:11 pkt.

Drużynę Bochni reprezentowali:

Wyżga Wacław, Mucha Bronisław, Brzeski Tadeusz, Liwach Andrzej.

Mecz sędziował: Wyżga Wacław.

W wyniku uzyskanych rezultatów Puchar – Pierścień Św. Kingi zdobyli ponownie zawodnicy z Bochni.

Puchar za zwycięstwo został wręczony przez Jadwigę Dudę – Prezesa Towarzystwa Przyjaciół Wieliczki na ręce Jana Palucha – Zastępcy wiceprezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej – współorganizatora tego meczu.

Mecz toczył się w przyjemnej i sympatycznej atmosferze, duże uznanie za świetną organizację tego spotkania

Jan Paluch

Spotkanie z ukraińską delegacją z Czortkowa

Już w najbliższą środę (3 sierpnia) o 18:00 w siedzibie naszego Stowarzyszenia zostanie otwarta wystawa, przygotowana z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Bocheńska. Wystawa „Podaj rękę Ukrainie”, przedstawia skalę zniszczeń i tragedii ludzkich, które za sprawą Rosjan od pół roku na co dzień

Czytaj więcej »

Rozpoczęcie renowacji nagrobka Nikodema Goyskiego

Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, rozpoczął realizację prac konserwatorskich przy kolejnym zabytkowym nagrobku. Tym razem został wytypowany nagrobekNikodema Goyskiego, komisarza starostwa

Czytaj więcej »

Spotkanie z Bartoszem Konopnickim – relacja

15 lipca gościliśmy w murach naszego Stowarzyszenia wyjątkowe wydarzenie – spotkanie autorskie z Bartoszem Konopnickim, autorem tomiku „Jak te manekiny…”. Wiele osób pisze wiersze, jednak niewiele z nich je wydaje. Jeszcze mniej natomiast ma odwagę sięgać po niełatwą

Czytaj więcej »