Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

XI Turniej Brydża Sportowego 2015 – podsumowanie

18 stycznia 2016 r. dokonano podsumowania kolejnego XI Turnieju Brydża Sportowego o „Puchar Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej”. Rozegrano 40 spotkań w okresie od 7 stycznia 2015 r. do 4 stycznia 2016 r. Uczestniczyło w nich 25 uczestników z Bochni, Drwini, Borównej, Czchowa, Lipnicy Murowanej, Tymbarku i Nowego Wiśnicza. Zawody sędziował kol. Wacław Wyżga.

   W rywalizacji par sportowych na zapis maksymalny uzyskano następujące wyniki:

Pierwsze miejsca uhonorowane pucharami w kolejności zajęli:

Andrzej Liwoch – 234 pkt, Tadeusz Brzeski – 231 pkt, Krzysztof Bielczyk – 207 pkt.

Pozostałe miejsca:

Jerzy Bursztyn – 205 pkt, Wioletta Matusik – 186 pkt, Andrzej Sadowski – 185 pkt, Honoriusz Piech i Jacek Piech – 181 pkt, Leszek Matusik – 177 pkt, Wacław Wyżga – 173 pkt, Bronisław Mucha – 160 pkt, Jan Paluch – 149 pkt, Andrzej Zawada – 142 pkt, Józef Nastałek – 130 pkt, Andrzej Ołdakowski – 125 pkt, Bogusław Adamiec – 115,5 pkt, Andrzej Rybak – 112 pkt, Waldemar Krakowski – 88 pkt.

  W imieniu Prezesa Stanisława Kobieli, w obecności członków zarządu głównego stowarzyszenia, zwycięzcom turnieju okazałe puchary wręczyła Ewelina Mroczek – z-ca Prezesa Zarządu Głównego Stowarzyszenia. Pogratulowała zwycięzcom i wyraziła podziękowanie pozostałym uczestnikom za sportowa rywalizację i uczestnictwo. Życzyła dalszych sukcesów w 2016 roku. Podkreśliła również, że dzięki zaangażowaniu organizatorów turniejowych rozgrywek i sportowej pasji uczestników Dom Bochniaków wypełnia swoją misję służby dla lokalnej społeczności.

  Jan Paluch – kierownik sekcji brydża sportowego dodał, że stali członkowie sekcji uczestniczą w wielu turniejach organizowanych na terenie gmin małopolskich zajmując medalowe i wysoko punktowane miejsca, m.in. w Nowym Wiśniczu, Drwini, Lipnicy Murowanej i Zakopanem.

  Organizatorzy sekcji brydża sportowego zapraszają w każdy poniedziałek o godz. 17.30 do brydżowych stołów w Domu Bochniaków – Rynek 2 w Bochni.

Spotkanie z ukraińską delegacją z Czortkowa

Już w najbliższą środę (3 sierpnia) o 18:00 w siedzibie naszego Stowarzyszenia zostanie otwarta wystawa, przygotowana z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Bocheńska. Wystawa „Podaj rękę Ukrainie”, przedstawia skalę zniszczeń i tragedii ludzkich, które za sprawą Rosjan od pół roku na co dzień

Czytaj więcej »

Rozpoczęcie renowacji nagrobka Nikodema Goyskiego

Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, rozpoczął realizację prac konserwatorskich przy kolejnym zabytkowym nagrobku. Tym razem został wytypowany nagrobekNikodema Goyskiego, komisarza starostwa

Czytaj więcej »

Spotkanie z Bartoszem Konopnickim – relacja

15 lipca gościliśmy w murach naszego Stowarzyszenia wyjątkowe wydarzenie – spotkanie autorskie z Bartoszem Konopnickim, autorem tomiku „Jak te manekiny…”. Wiele osób pisze wiersze, jednak niewiele z nich je wydaje. Jeszcze mniej natomiast ma odwagę sięgać po niełatwą

Czytaj więcej »