Stowarzyszenie Bochniaków
i Miłośników Ziemi Bocheńskiej

Rok założenia 1936

Zakończenie sezonu brydżowego

Grudzień był bardzo intensywny dla brydżystów. W niedzielę  14 grudnia, w doborowej obsadzie rozegrano II Barbórkowy Turniej Brydża Sportowego a w poniedziałek w naszej siedzibie odbył się,  turniej o Puchar Prezesa Stowarzyszenia Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej.

Wyniki Turnieju Barbórkowego:

miejsce                       skład pary:

1.  K. Latawiec – J. Posłuszny

2.  M. Kwieciński – K. Zajączkowski

3. B. Batkiewicz – M. Sady

4. J. Dulczewski – H. Banaś

5.  Z. Mistak – J. Pasich

6.  A. Kukla – J. Wielgus

7.  L. Matusik – J. Bursztyn                 para z Bochni

8.   S. Quinn – J. Quinn

9.  W. Kaczor – M. Kuza

10.  M. Stefaniuk – T. Bisping

W turnieju o Puchar  Prezesa SB i MZB, pierwsze trzy miejsca to następujące pary:

1.   W. Matusik – A. Liwoch

2.   A. Ołdakowski – J. Paluch

3.   T. Brzeski – L. Matusik

Natomiast w klasyfikacji długofalowej (zaliczono do niej 30 najlepszych rezultatów) zwyciężył  Wacław Wyżga (258 pkt), na dalszych miejscach uplasowali się:

Bronisław Mucha (257 pkt)

Jerzy Bursztyn (244 pkt)

Tadeusz Brzesko (220 pkt)

Leszek Matusik (212 pkt)

Jak Paluch (206,5 pkt)

Honoriusz Piech (205 pkt)

Stanisław Majta (203,5 pkt)

Wioletta Matusik (196 pkt)

Waldemar Krakowski (188 pkt)

Wszystkim gratulujemy wyników oraz udanego sezonu.

Spotkanie z ukraińską delegacją z Czortkowa

Już w najbliższą środę (3 sierpnia) o 18:00 w siedzibie naszego Stowarzyszenia zostanie otwarta wystawa, przygotowana z inicjatywy Stowarzyszenia Wspólnota Bocheńska. Wystawa „Podaj rękę Ukrainie”, przedstawia skalę zniszczeń i tragedii ludzkich, które za sprawą Rosjan od pół roku na co dzień

Czytaj więcej »

Rozpoczęcie renowacji nagrobka Nikodema Goyskiego

Komitet Ratowania Zabytkowej Części Cmentarza Komunalnego w Bochni, działający przy Stowarzyszeniu Bochniaków i Miłośników Ziemi Bocheńskiej, rozpoczął realizację prac konserwatorskich przy kolejnym zabytkowym nagrobku. Tym razem został wytypowany nagrobekNikodema Goyskiego, komisarza starostwa

Czytaj więcej »

Spotkanie z Bartoszem Konopnickim – relacja

15 lipca gościliśmy w murach naszego Stowarzyszenia wyjątkowe wydarzenie – spotkanie autorskie z Bartoszem Konopnickim, autorem tomiku „Jak te manekiny…”. Wiele osób pisze wiersze, jednak niewiele z nich je wydaje. Jeszcze mniej natomiast ma odwagę sięgać po niełatwą

Czytaj więcej »